Позовна заява про стягнення аліментів

Позовна заява про стягнення аліментів на дитину — зразок.

Позовна заява про стягнення аліментів на дитину

В данной статье Вы можете просмотреть образец искового заявления о взыскании алиментов на ребенка в доле от заработка.

Позовна заява про стягнення аліментів на дитину

 


 

______________________районний суд,
м. ______________________________
адреса: ___________________________

ПОЗИВАЧ:_________________________________
адреса:____________________________
тел:_______________________________

ВІДПОВІДАЧ:________________________________
адреса:_____________________________

тел._______________________________

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про стягнення аліментів на дитину.

__ _______ ____ року між мною, ______________, 19____р.н., та __________________ р.н., було укладено шлюб, який був зареєстрований __________________ відділом державної реєстрації актів цивільного стану ______________________ міського управління юстиції ________________________ області, про що в книзі реєстрації шлюбів зроблено актовий запис №______________.
Від шлюбу у нас є малолітня дитина: __________________________, ___________ р.н. , що підтверджується копією свідоцтва про народження від ________________ року серія ______________., виданого ______________ року відділом реєстрації актів цивільного стану ______________________о районного управління юстиції м. _______________.
__      __________  _______року рішенням _______________________ районного суду м. _______________________ шлюб між нами було розірвано.
Відповідач у вихованні дитини участі не приймає, матеріальної допомоги на утримання сина не надає, хоча він є працездатним і може надавати таку допомогу.
Кошти на утримання дітей відмовляється платити, мотивуючи тим, що за місцем роботи працівникам не виплачують заробітну плату.
Дитина проживає разом зі мною, та знаходиться на повному моєму утриманні.
Як мені відомо, аліменти відповідач нікому не платить, стягнень по виконавчим документам з відповідача не проводиться, у шлюб після розлучення зі мною не вступав, інших неповнолітніх дітей, непрацездатних батьків, повнолітніх дочки, сина немає. Угоди про сплату аліментів у добровільному порядку нами не досягнуто.
Оскільки добровільно про сплату аліментів домовитися не вдалося, я змушена звертатися до суду, прохаючи задовольнити позов та стягнути з відповідача аліменти у розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку, але не менше 30 % від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно з вимогами ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч. 1 ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів судом враховується стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів.
При визначенні розміру аліментів суд враховує вимоги щодо мінімального розміру аліментів, який не може бути менший ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, що передбачено ч.2 ст. 182 СК України.
Враховуючи те, що відповідач зобов’язаний утримувати дитину до досягнення нею повноліття, але добровільно матеріальної допомоги він не надає, вважаю свої позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.1.п.3.ст.5 ЗУ «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються позивачі — за подання позовів про стягнення аліментів.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.180-183 Сімейного кодексу України, ч.1.п.3.ст.5 ЗУ «Про судовий збір»,

ПРОШУ:
1. Стягнути кошти на утримання дитини _____________________, ____ р.н. з _________________, в розмірі 1/4 частки (але не менше 30% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку) від заробітку відповідача щомісячно, починаючи із дня пред’явлення цього позову і до досягнення дитиною повноліття.
2. Стягнути кошти на моє утримання _________________, в розмірі 1/4 частки від заробітку відповідача щомісячно, починаючи із дня пред’явлення цього позову і до досягнення дитиною трирічного віку.
3. Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України допустити негайне виконання судового рішення в межах суми платежу за один місяць.

Додатки:
1. Копія рішення суду від _________________ про розірвання шлюбу.
2. Свідоцтво про народження дитини.
3. Копія позовної заяви.
4. Довідка ЖЕУ про те, що діти знаходяться на утриманні позивача.

_____________________р.

__________________/___________________/
(підпис)

Позовна заява про стягнення аліментів на дитину
Надеемся, что наша статья  — «Позовна заява про стягнення аліментів на дитину — зразок«, была Вам полезной.

Ели у Вас возникли вопросы, то Вы их можете нам написать через форму обратной связи.

Кроме того, образцы исковых заявлений можно посмотреть в разделе Шаблоны документов

Желаем удачи, Ваш юрист.

 

 

Оставить комментарий