ПОЗОВНА ЗАЯВА про зменшення розміру аліментів-зразок

ПОЗОВНА ЗАЯВА про зменшення розміру аліментів-зразок

ПОЗОВНА ЗАЯВА про зменшення розміру аліментів-зразок
На підставі ч.1. ст. 192 СУ України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.


 

До __________________районного суду

                                                                                     м. Дніпропетровська

                                                                                     адреса:____________________________

 

                                                               ПОЗИВАЧ: ПІБ_______________________________

                                                                                      Адреса:__________________________

                                                       ВІДПОВІДАЧ:     ПІБ_______________________________

                                                                                      Адреса:___________________________

 

 

                                                       ТРЕТЯ ОСОБА: _____________ВДВС_______________

                                                                                       міського управління юстиції

                                                                                      Адреса:___________________________

 

 

 

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА про зменшення розміру аліментів-зразок та звільнення від заборгованості

 

Ми з відповідачем,___________________________, перебували у зареєстрованому шлюбі, від даного шлюбу маємо дві доньки_______________________________________.

            За рішенням _________________ районного суду м.__________________ від ______

_____ року по цивільній справі_____________ за позовом ____________ до_____________ з мене утримуються аліменти на користь відповідача _____________ на утримання дітей,_

____________________________ у розмірі ______ частини з усіх видів заробітку щомісяця починаючи з ____________________ до іх повноліття та не менше _______ неподаткового мінімуму громадян.

            Крім того, за рішенням ________________ районного суду м.___________________

від ______________ _____ року по цивільній справі_____________ за позовом ____________ до_____________, з мене стягнені аліменти на користь відповідача ______

____________________________ у розмірі ______ частини з усіх видів заробітку щомісячно, але не менше ніж 30% прожиткового мінімум для дитини відповідного віку, на утримання повнолітньої доньки_____________________ починаючи з дня подачі позову, а саме з __________________ і до досягнення нею 23 років або закінчення нею навчання.

            У період з ___________ та до відкриття провадження _______________ ВДВС ДМУЮ по виконавчому листу №_______, а саме до ________ ____ року, згідно домовленості з відповідачкою, я сплачував аліменти у добровільному порядку, що підтверджується розписками та копією розрахунку заборгованості по аліментам станом на ________ ____ року, та забезпечував дітей всім необхідним (купував речі та харчі).

            Саме добросовісним виконанням батьківських обов’язків можливо пояснити чому відповідачка до _______ ____ року не зверталась до ВДВС з приводу стягнення аліментів чи заборгованості за аліментами. Хоча, я з ________ ______ року працюю на _____________

______________________, та своє місце роботи не від кого не приховував. Але, виконавчий лист своєчасно за місцем роботи відправлений не був, у зв’язку з чим виникла велика заборгованість, яку з __________ та на даний час утримують із заробітної плати, що підтверджується копією довідки про доходи №_______ від ______.

            У відповідності до ст. 180 СК України мати та батько повинні утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

            Згідно ч.1 ст.181 СК України способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.

            Відповідно ч.2 ст.182 СК України за домовленістю між батьками дитини той із них , хто проживає окремо від дитини, може брати учать ц її утримані в грошовій або натуральній формі.

            На даний час мій матеріальний стан сильно змінився. У зв’язку з тим, що я працюю на _________________________ на посаді _____________________ і моя заробітна плата становить приблизно _______грн. на місяць, та на даний час за рішенням ________________

районного суду від _______ ______ року по цивільній справі____________ з мене утримують 50% відсотків заробітної плати (з яких 17% на утримання ____________ та 33% -сплата заборгованості по аліментам на утримання __________________________ по виконавчому листу _____________). Крім того, моя мати ____________________ ________ р.н., потребує догляду та лікування, що підтверджується копією амбулаторної картки. З її діагнозом ________________ — необхідно постійно приймати ліки та проводити обстеження стану здоров’я. Я є єдиним сином, мій батько помер у _______ році, окрім мене доглядати за матір’ю нікому. Також, у зв’язку з тим, що залишок моєї заробітної плати я вимушений втрачати на ліки для матері, за комунальні послуги виникла заборгованість, яку мене треба погашати. Це також ускладнює моє матеріальне становище. Перераховані обставини поставили мене в скрутне матеріальне становище, та я не маю коштів для існування та харчування.

            Крім того, як вбачається з матеріалів виконавчого провадження, виконавчий лист №________ про стягнення аліментів на утримання повнолітньої доньки надійшов до виконавця _______ _____ року, не дивлячись на те, що рішення по справі ухвалено _______ року, набрало законної сили -_________ року, а виданий ________ року. Тобто на момент пред’явлення виконавчого документу до примусового виконання, станом на _____ _____ року, вже виникла заборгованість майже за _______ місяців.

            На підставі ч.1. ст. 192 СУ України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.

            У відповідності до ч.3 ст. 197 СК України, суд може звільнити платника аліментів від сплати заборгованості, якщо буде встановлено, що вона виникла внаслідок непред’явлення без поважної причини виконавчого листа до виконання особою, на користь якої присуджено аліменти.

            Відповідно вищевказаних обставин та норм діючого законодавства, я змушений звернутися до суду з позовною заявою про зменшення розміру аліментів на звільнення від заборгованості по аліментам по виконавчому листу №_______ по рішенню ______________ районного суду м.____________________ від ________________ року по цивільній справі_____________ за позовом ____________ до_____________ на користь відповідача __________________ в розмірі __________ частини всіх видів заробітку щомісячно на утримання повнолітньої доньки____________________ _____ р.н. починаючи з _________ і до досягнення нею 23 років або закінчення нею навчання.

            Крім того, як зазначалося вище, утримувані з мене аліменти та заборгованість за аліментами на утримання 2-х дітей за рішенням ____________________ районного суду м._____________________________ від _______________________ року по цивільній справі _____________ за позовом ____________ до_____________ становить майже 50% мого заробітку. У разі надходження до бухгалтерії підприємства виконавчого документу щодо стягнення аліментів на утримання повнолітньої доньки, утримання буде складати 70 відсотків мого заробітку, що унеможливить моє існування.

            На підставі викладеного, керуючись ст.180,181, 182,192, 197 СК України, й у відповідності зі ст. 3,15,118 і 119 ЦПК України,-

ПРОШУ:

Звільнити мене від заборгованості по аліментам, яка виникла у період з ________ по _______ та зменшити розмір аліментів з _______ до _______ з усіх видів заробітку щомісячно, по виконавчому листу №____________________, що виданий ___________ районним судом від______________________ у справі №________________, про стягнення аліментів з мене ,______________________ на користь_________________________, на утримання доньки, _____________________________________ _____________________р.н.,до досягнення нею 23-х років або закінчення нею навчання.

 

   Додатки:

 1. Копія паспорта позивача;
 2. Копія довідки про доходи та відрахування;
 3. Копія рішення суду;
 4. Копія виконавчого листа;
 5. Копія розрахунку заборгованості по аліментам;
 6. Копія розписки;
 7. Копія довідки про відрахування за _____
 8. Копія паспорта та посвідчення _________________
 9. Копія амбулаторної картки ____________________
 10. Копія свідоцтва про смерть
 11. Квитанція про сплату судового спору
 12. Копія позовної заяви.

Дата                                         (підпис)                                                 ______________ ПІБ

ПОЗОВНА ЗАЯВА про зменшення розміру аліментів-зразок

Оставить комментарий